Akhisar’da sel baskınlarına neden olan derede temizlik başladı
Akhisar Haber NET
Devlet Su İşleri (DSİ) tarafından Akhisar-Karasonya yolu üzerinde bulunan deli çay üzerinde temizlik çalışmaları başladı.
DSİ sorumluluğunda bulunan ve uzun yıllarda hiçbir temizlik yapılamayan derede temizlik sonrası taşkınların önlenmesi hedefleniyor. Karasonya yolu üzerindeki köprüden başlayarak güney kısmınca uzanana derece temizlik çalışmalarının devam edeceği kaydedildi.
Çiftçiye önemli uyarı
Öte yandan yetkililer yaptığı açıklamada dere içerisinde bulunan boru ve kabloların zarar görmemesi için yetkililere bilgi verilmesi konusunda önemli uyarılarda bulundu.